mięśnie kegla co to

Od jakiegoś czasu sporo mówi się o tym, że niemalże każda kobieta, bez względu od wieku powinna ćwiczyć regularnie mięśnie Kegla. Są to silne mięśnie, jakich zadaniem jest utrzymanie na miejscu organów wewnętrznych. To naturalnie dzięki nim, wolno urodzić dziecko z łatwością i mniejszym bólem, jednocześnie nie ryzykując nacięcia krocza. Także po porodzie przydają się silne oraz wzmocnione mięśnie Kegla, bo to naturalnie dzięki nim nie ma kłopotów z nietrzymaniem moczu.

ćwiczenia na mięśnie kegla po porodzie

Z reguły mięśnie Kegla ćwiczą w następstwie tego kobiety w ciąży i planujące ją. Jeżeli zostaną one dobrze wzmocnione, znacznie łatwiej jest przejść przez oczywisty poród oraz równolegle nie odczuwać aż tak silnego bólu. Zdarza się, że do gabinetu fizjoterapeuty trafiają również panie, które rodziły dawno, jednakowoż pojawiły się u nich komplikacje z nietrzymaniem moczu, najczęściej wysiłkowym, na skutek:
•    kichnięcia,
•    kaszlnięcia,
•    śmiechu,
•    podnoszenia ciężaru.
Mięśnie Kegla to inaczej mówiąc mięśnie dna miednicy. Wolno je z prostotą zlokalizować w trakcie próby wstrzymania strumienia moczu. W jaki sposób najprzyzwoiciej je ćwiczyć? Całe ćwiczenie polega tylko na napinaniu mięśni oraz ich rozluźnianiu. Najodpowiedniej rozpocząć od pozycji leżącej, ale z w pewnych momentach można też ćwiczyć w innych pozycjach. Należy napinać mięśnie przez kilka sekund, a w następnej kolejności rozluźniać je na dwa razy dłuższy czas.
Bardzo ważne jest to, aby napinać wyłącznie mięśnie Kegla, a nie brzuch, lub pośladki. Przed skurczem należy wziąć głęboki wdech oraz powoli wypuszczać powietrze podczas rozluźniania mięśni. Najodpowiedniej jest zastosować serię dziesięciu powtórzeń. Takich serii może się wdrożyć około trzech w ciągu dnia. Poprawę wolno zauważyć już nawet po sześciu tygodniach, jednakowoż warto ćwiczyć w dalszym ciągu, chociaż raz na dzień.
W aptekach i sklepach można aktualnie zakupić wyjątkowe kulki do ćwiczenia mięśni dna miednicy. Niezmiernie wspomagają one cały proces oraz okazuje się, że przynoszą fenomenalne rezultaty. Z takimi kulkami także trenuje się na zasadzie kurczenia i rozluźniania mięśni.
Damy, które regularnie trenują, przyznają że przyniosło to efekt w czasie porodu drogami natury oraz o wiele szybciej były one w stanie do siebie dojść. Poza tym, u takich kobiet z łatwością usuwa się też kłopot nietrzymania moczu. Większa część z nich wskazuje, że dzięki sprawnym mięśniom Kegla mogą również czerpać lepszą przyjemność ze współżycia. Ma to także realny wpływ na odczucia seksualne partnera. Takie ćwiczenia nie są wysiłkowe i nie absorbują wiele czasu, a można je wykonywać dokładnie wszędzie i o każdej porze. Środowisko z pewnością nawet się nie zorientuje.