Urazy krocza poród

Coraz to więcej kobiet, które rodziły własne dzieci drogami natury przyznaje, że ma istotne trudności z mięśniami dna miednicy. Przede wszystkim, są to problemy z nietrzymaniem moczu oraz ból w dole brzucha, jaki wynika z tego, że niektóre organy zmieniły trochę swoje miejsce po porodzie.

Wibrator mini do ćwiczeń mięśni kegla

Do niedawna był to temat tabu i mało jaka z pań decydowała się mówić o własnych problemach po porodzie. Nieraz wydawało im się, że jest to problem natury intymnej i nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. Aktualnie jednak lekarze ginekolodzy sami zawiadamiają o takiej dyspozycji przyszłe matki. Poza tym, także w trakcie zajęć w szkole rodzenia można dowiedzieć się wiele o tym, jakie są w stanie pojawić się efekty porodu.
Kłopotami z mięśniami dna miednicy pojawiają się także u kobiet, które rodziły poprzez zabieg cesarskiego cięcia. W większości wypadków u nich pojawia się następnie ból w dole brzucha oraz problemy ze współżyciem. Naturalnie, nie musi być to normą i niektóre mamy nie skarżą się na tego typu przypadłości, pomimo tego duży odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najważniejszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, którą wolno podjąć bardzo ekspresowo po porodzie. Im szybciej jest taka szansę, tym lepiej, bowiem ćwiczenia zapewniają wtenczas poprawniejsze efekty. W czasie fizjoterapii, wykonuje się rozmaitego typu ćwiczenia, jakie mają wzmacniać mięśnie i sprawiać, że będą się one w dobry sposób kurczyły. Poza tym, niezwykle znaczącą kwestią są także treningi oddechowe, jakie należy następnie jak przeważnie powtarzać. Co więcej, pacjentki uczą się również, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, która powinna pojawić się w trakcie czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie rekomendowana jest w szczególe paniom, jakie miały więcej porodów. Są w stanie jednakże z niej korzystać także panie, jakie rodziły dzieci po raz pierwszy, jeżeli jedynie pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Niektórzy lekarze uważają, że taka fizjoterapia powinna być obowiązkowa po porodzie, tak jak w wypadku co niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Bardzo ekspresowo zezwala ona powrócić do normy i czuć się poprawnie. Dużo pacjentek oświadcza, że dzięki takim treningom są w ostateczności w stanie wyprostować się oraz wykonywać cięższe czynności, jakie do tej pory powodowały u nich nietrzymanie moczu lub ewentualnie niedogodności bólowe. Doktor ma okazję na fizjoterapię wypisać skierowanie. Istnieje również szansę skierowania z takich zajęć i treningów odpłatnie, w ramach prywatnej opieki leczniczej.