italian food Krakow

Smaczna włoska restauracja – typowe menu

Włoskie restauracje to w większości polskich miast najczęsciej spotykany typ gastronomii. Lubimy jedzenie włoskie bo jest smaczne, sycące i ceszy oko. Z całą pewnością najczęściej jemy pizze. Bardziej zaznajomieni z kuchnią włoską kosztują rzadsze dania takie jak tortellini, lasagne czy włoskie zupy minestrone.
Szukając prawdziwej włoskiej restauracji należy przyjrzeć się kilku istotnym cechom: czy miejsce korzysta z włoskich produktów, czy w menu są też nie tak popularne włoskie potrawy, czy karta win, oferuje klasyczne włoskie trunki. Włoska kuchnia to duża wielość smaków i jedzenie z wielu części kraju. Prawdziwie włoska restauracja stworzy prawdziwie włoski nastrój.

Włoska kuchnia jest prosta, co nie zmienia tego, że że nie jest dobra Z czystym sumieniem można stwierdzić, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni w Europie .

Dobre wina z Włoch

Jakakolwiek knajpka włoska, która pretenduje do tytułu bycia eleganckim punktem na gastronomicznej mapie miasta, nie może zapominać trunków. Kolacja koniecznie powinien obejmować również wino. Kieliszek alkoholu to przy włoskim obiedzie czy kolacji kanon. Dobra restauracja włoska w Krakowie Najbardziej popularne wina z Włoch to montepulciano d’abruzzo z Abruzji, lombardyjskie franciacorta a także cagliari z Sardynii. Włoska restauracja – o ile naprawdę ma być rozpoznawana jako faktycznie włoska, powinna posiadać bogatą kartę win.

Charakterystyczna kuchnia włoska

Chcąc zrozumieć indywidualność włoskiego gotowania bez wahania trzeba odwiedzić restaurację, która potrafi przygotować nie jedynie makaron i pizzę.
Zobacz film