Przyjemny i innowacyjny Kraków

Najważniejszym spośród największych przeszkód w większości polskich miast jest stan dróg. Polskie miasta nie są dostosowane do tak dużego nasilenia korków, jaki powstał przez wzrost ilości samochodów na krajowych ulicach. Przez to właśnie główną z najważniejszych inwestycji jakie musi rozpocząć niemalże każde miasto jest zainwestowanie środków w rozwój dróg i komunikację. Nawierzchnie drogowe i komunikacja miejska to priorytet, który pozwoli zwiększyć wygodę mieszkańców a także usprawni całokształt gospodarki Krakowa.

Spośród okolicznych lokalizacji, inwestycje drogowe w grodzie Kraka silnie się wybijają. Krakowianie w plebiscycie wypowiedzieli się za metrem, ale zanim ono powstanie, w komunikację tramwajową i autobusową oraz drogi potrzeba włożyć dużo środków . Z ważniejszych decyzji finansowych warto podkreślić:
w pełni napędzaną elektrycznie nitkę autobusów – pierwszą w kraju,
innowacyjne linie tramwajowe na Ruczaju,
w pełni przebudowany dworzec PKP wraz z centrum handlowym.
Oprócz tego, w perspektywie rozwoju miasto przewiduje inwestycje w przynajmniej kilka nowoczesnych dróg dojazdowych pomiędzy już wybudowanymi połączeniami oraz remonty już powstałych połączeń tramwajowych oraz połączeń podmiejskich.
Mieszkańcy napraw nie lubią – problemy w poruszaniu się i dojazdach do pracy dają się im we znaki na co dzień. Warto jednak mieć jasność tego, że bez remontów jakość dróg nie może się poprawić i aby było wygodniej, trzeba wytrwałości. Kraków centrum konferencyjne
Przekazywanie środków w komunikacje to nie jedynie kolejne linie komunikacji, ale również lepszej jakości powierzchnia dróg, która będzie bardziej trwała i odporna. ( kolejnym z przykładów jest ścieralna nawierzchnia jezdni na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka i na zachodniej jezdni Wadowickiej). Oczywiście, Kraków potrzebuje dodatkowo kolejnych zmian i nowych pomysłów, aby jeździło się po mieście dobrze. Zarówno samochodem, ale również komunikacją miejską. Mimo to widać jasno, że wszystko jest na świetnej trasie do tego, by mieszkańcom mieszkało się tu naprawdę miło i z zadowoleniem.