ośrodek zamknięty dla alkoholików 

Początki leczenia alkoholizmu
Kiedy tak właściwie zmagasz się z zaburzeniami korzystania z alkoholu – czyli alkoholizmem, masz prawo poczuć, jakby to nie miało końca. Ale nie powinieneś sam cierpieć. Jest dużo dostępnych metod terapii, jakie pomogą Tobie w pokonaniu alkoholizmu, żeby wrócić do zdrowego oraz pełnego życia.

leczenie uzależnienia alkoholowego

Rozmaite czynniki, takie jak:
•    historia medyczna,
•    system wsparcia,
•    motywacja indywidualna

Są w stanie odegrać istotną rolę w sukcesie Twojego powrotu do witalności. Leczenie alkoholizmu winno być monitorowane przez skład profesjonalistów leczniczych w zakładzie rehabilitacyjnym. W całym państwie istnieją liczne ośrodki leczenia alkoholizmu oraz są obsługiwane przez ekspertów, którzy wspomogą Tobie przejść przez każdy etap procesu powrotu do dobrego samopoczucia – od odtrucia po życie po odwyku. Pomyśl o nich jako systemie pomocy przez 24 godziny w tygodniu, który będzie z tobą świętować Twoje sukcesy i współdziałać z Tobą, kiedy będziesz przechodził przez wszystkie wyzwania.

Pamiętaj, że pokonanie alkoholizmu jest długim procesem
Mniej niż połowa osób wraca do nałogu po osiągnięciu jednego roku wstrzemięźliwości. Liczba ta zmniejsza się do mniej aniżeli 15 procent, do osób jakie wracają po pięciu latach wstrzemięźliwości. W dążeniu do najogromniejszej szansy na długotrwałą trzeźwość po zwieńczeniu leczenia szpitalnego czy też ambulatoryjnego, trzeba uczestniczyć w regionalnych grupach wsparcia oraz kontynuować doradztwo.

Kiedy jest najbardziej odpowiedni czas na leczenie?
Przed rozpoczęciem leczenia osoba musi w pierwszej kolejności rozpoznać własny stan i mieć ochotę opuścić napój alkoholowy. Nieraz jednostka ma prawo uznać, że poradzi sobie z problemem z alkoholem na własną rękę. Innym razem członkowie rodziny lub też przyjaciele są w stanie rozpocząć interwencję alkoholową. Kojarzy się to z tym, że bliskie osoby wyrażają obawy o przesadne picie alkoholu przez daną figurę. Interwencja pomaga też nawiązać debatę na temat osiągalnych opcji leczenia i pomocy.

Nie ma właściwego czy też złego czasu na poszukiwanie leczenia. Jeżeli jednak nie pozostanie podjęte leczenie, alkoholizm może wywoływać dużo pobocznych kłopotów, takich jak zawiłości zdrowotne, problemy finansowe, komplikacje z relacjami i zakłócenia zawodowe.