kuchnia włoska w Krakowie

Dobra włoska restauracja
Masz ochotę smacznie zjeść? Wśród licznych opcji, jakie proponuje kuchnia z Europy należy zwrócić uwagę na włoską kuchnię. Dlaczego? Otóż z tego powodu, że kuchnia włoska to różnorodność smaków, połączeń oraz duża dawka zdrowia.

Typowe włoskie smaki

Polakom kuchnia włoska, kojarzy się prawie zawsze z pizzą i makaronem i ewentualnie z owocami morza. Tymczasem włoska kuchnia to też takie przysmaki jak słodkie desery czy świeże warzywa.

Klasyczne posiłki włoskie

Makarony są podstawą kuchni włoskiej. We Włoszech przyrządza się makarony w dziesiątkach rodzajów. W zasadzie niełatwo wymyśleć składniki których nie da się dołączyć do tej potrawy. restauracja włoska Bianca Kraków Owoce morza, szeroki wybór mięs, np. jagnięce czy drobiowe oraz przeróżne warzywa, powodują, że makarony można jeść codziennie.

Następnym klasycznym daniem jest pizza. Wprawdzie nie została ona wymyślona we Włoszech lecz ze starożytnej Grecji. Kojarzona jest jednakże jako włoskie danie. Dobra włoska pizza powinna mieć niezbyt grube ciasto i mała ilość składników. Najpopularniejsza jej wersja to pizza z sosem pomidorowym i serem. Świeża pizza to uciecha dla podniebienia, ale również bomba kaloryczna. Nie jest to zatem danie dla tych, którzy chca być „fit”.

Włoskie dania to znacznie więcej niż jedynie pizza i makaron. To również canelloni, tortellini, ravioli i szeroki wybór słodyczy – takich jak tiramisu czy panna cotta. Będąc w restauracji włoskiej nie można nie spróbować wina czy pysznych serów- gorgonzoli, mozarelli oraz pecorino.
Zobacz film